Zalety koron protetycznych od dentysty

protezy zębowe i uzupełnienia protetyczne dla pacjenta z gabinetu stomatologicznego
Jak stomatolog może Ci pomóc: wkład koronowo-korzeniowy
10 marca, 2020
jak dbać o protezę zębów? dlaczego należy zdjąć protezę przed snem?
Z jakiego powodu trzeba wyjmować na noc ruchome protezy zębów?
24 marca, 2020
Pokaż wszystkie

Zalety koron protetycznych od dentysty

korony protetyczne zakładane są w gabinecie dentystycznym

Korony protetyczne mają w stomatologii obszerne zastosowanie. Przede wszystkim zastępują pojedyncze zęby, jakie zepsuły się albo wymagają rekonstrukcji np. po leczeniu kanałowym. Korony mocuje się też na implantach w przypadku, kiedy konieczne jest uzupełnienie zupełnego usunięcia zęba.

Korony zębowe formowane są także z różnych materiałów. Współcześnie najbardziej powszechne są korony porcelanowe lub cyrkonowe z ceramiczną podbudową. Główną zaletą tego rodzaju rekonstrukcji zębów jest niezwykła wytrzymałość koron. Przy użyciu koron można zasłonić wszystkie niedoskonałości zębów, na przykład gdy są w jakiś sposób naruszone albo są mniej efektowne niż kiedyś. To dlatego, że korony swoim kształtem upodabniają się do naturalnych zębów i poprawiają estetykę jamy ustnej.

Pod koronami można zakryć przebarwienia lub nierówności. By stało się to możliwe należy obrobić ząb pod takie rozwiązanie protetyczne. Nie jest to koniecznie w przypadku koron postawionych na implantach. W czasie tego zabiegu chirurg stomatolog nie narusza w żaden sposób pozostałych zębów, a jedynie wypełnia miejsce pomiędzy nimi. Koszt korony protetycznej zależy od z surowca, z jakiego ją wytworzono. Znaczenie ma również to, czy zostanie położona na ząb lub jego resztki, czy na implant.