Stomatologia dziecięca

Leczenie zębów dziecka

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne jest nauczanie dziecka odpowiednich nawyków. Zazwyczaj bywa tak, że maluchy zbyt słabo szorują zęby, z tej przyczyny są mocniej narażone na pojawienie się próchnicy. Nie można tego lekceważyć, ponieważ niezdrowe zęby mleczne mogą negatywnie wpływać na wyrost zębów stałych.

W ciągu wymiany zębów może pojawić się wiele nieprawidłowości. Choćby ze względu na to, że podczas tego procesu w jamie ustnej malucha przebywa za wiele albo zbyt mało zębów. To zatem może stać się źródłem powstawania wad szczęki. Próchnica zębów to choroba zakaźna, co szybko przenosi się z jednego zęba na drugi. Z tego powodu z łatwością może przejść z mleczaków na zęby stałe. Ponadto rezultatem choroby może stać się wczesna utrata zębów mlecznych, jaka źle oddziałuje na rozwój kości i mięśni twarzy. Nieleczone zęby zwykle sprawiają ból. Z tej przyczyny wizyty w gabinecie stomatologicznym są potrzebne już we wczesnym etapie rozwoju dziecka.

Dlaczego warto zabrać dziecko do stomatologa?


Dla naszego gabinetu stomatologicznego głównym priorytetem jest, żeby dzieci czuły się w nim bezpiecznie. Zapoznanie z zespołem dentystów i przyjacielskie skłanianie dziecka do kolejnych wizyt jest istotną częścią adaptacji. Właściwa nauka czyszczenia zębów oraz regularne wizyty u dentysty uczą dzieci odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej.