Wybielanie zębów – najbezpieczniej w klinice dentystycznej

Radiologia u stomatologa
29 sierpnia, 2020
Czy wybielanie zębów u dentysty zawsze jest skuteczne?
4 września, 2020
Pokaż wszystkie

Wybielanie zębów – najbezpieczniej w klinice dentystycznej

Co robić, by wybielanie zębów było skuteczne oraz przede wszystkim bezpieczne? Bazą bezpiecznego wybielania zębów jest konsultacja ze stomatologiem. Już obecnie wiemy wszystkie babcine sposoby, chociaż odrobinę dają efekt, tak naprawdę uszkadzają szkliwo oraz szybko drażnią dziąsła. Stomatolog profesjonalnie pomoże sprawdzić, która metoda spośród ogólnodostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Oprócz tego sprawdzi zdrowie jamy ustnej oraz podpowie, czy przed wybielaniem zębów niezbędne będzie najpierw leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania zębów, trzeba zatroszczyć się, żeby pochodziły one zaufanych źródeł. Popularne nakładki albo żele wybielające warto kupić w wypróbowanych punktach albo z rekomendacji stomatologa. Okazyjne promocje nie dają gwarancji bezpiecznego wybielenia zębów. Z uwagi na to warto zdecydować się na fachowe wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Tak mamy pewność, że stomatolog stosuje certyfikowane wyroby, a na bazie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Warto dodać, że wybielanie zębów nie działa od razu. Np. wybielanie zębów metodą nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie zębów lampą da szybki rezultat, jednak trzeba mieć na uwadze to, że zęby przez kolejne dni mogą być nadwrażliwe. Z reguły zaraz po wybielaniu zębów trzeba też stosować białą dietę, by nie popsuć uzyskanego rezultatu. Jeśli zastosujemy się zaleceń stomatologa, rezultat wybielania zębów będzie trwały.