Czy wybielanie zębów u dentysty zawsze jest skuteczne?

Wybielanie zębów – najbezpieczniej w klinice dentystycznej
31 sierpnia, 2020
Jak ustalić, czy jedynym sposobem ratunku zęba będzie leczenie kanałowe?
9 września, 2020
Pokaż wszystkie

Czy wybielanie zębów u dentysty zawsze jest skuteczne?

Wybielanie zębów, zwłaszcza profesjonalnymi technikami od stomatologa uważane jest jako najlepszy ze skutecznych zabiegów estetycznych w stomatologii. Dzięki użyciu metody, da się w krótkim czasie przywrócić biel zębów lepszą o kilka tonów. Z reguły wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, pojawiających się ze stosowania np. barwiącej diety. Bywa jednak tak, że zabiegi wybielające okażą się nieskuteczne.

W jakich sytuacjach wybielanie zębów nie działa? Usunięcie przebarwień wynikających z diety odsłania naturalny odcień zębów, które często nie są idealnie białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają kolor np. z powodu używanych leków albo w wypadku zębów martwych. W takiej sytuacji nie uzyskamy pożądanej bieli produktami wybielającymi , ani profesjonalnym zabiegiem wybielania w gabinecie stomatologicznym.

Jak sobie radzić, gdy zabieg wybielania zębów nie przynosi rezultatów? W tej sytuacji sięgamy po inne zabiegi estetyczne u stomatologa. Dobrym sposobem będzie zaaplikowanie licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, jakie trwale zakładamy na zęby, mają sporo zalet. Obok tego, że możemy dostosować ich kolor do chęci pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać również drobnej poprawy kształtu zębów (na przykład maskowanie diastemy). Z uwagi na to należy przed wybielaniem skontaktować się z dentystą, żeby stwierdził, jaka metoda będzie dla nas najwłaściwsza.