W jaki sposób wybielić zęby?

Czy wolno leczyć zęby z aparatem ortodontycznym?
27 lutego, 2021
Czym są licówki zębowe
28 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

W jaki sposób wybielić zęby?

Wielu marzy o cudownym oraz białym uśmiechu. Z uwagi na to ogólnie znane są ciekawe metody wybielania, na które można się zdecydować. Jednym z najpopularniejszych są rzecz jasna różne pasty wybielające . Całkiem skutecznie usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie niszczą szkliwa. Tak samo znane są lakiery, paski oraz żele wybielające do samodzielnego nakładania. Można kupić je w aptece, ale zwykle jest to niezbyt dokładny sposób rozjaśniania zębów. Przed wszystkim w przestrzeniach między zębami.

Niewiele osób wie, że skutecznym sposobem wybielania zębów jest dokładne usunięcie płytki nazębnej w gabinecie stomatologicznym na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje wybielenie zębów. Kolejnym sposobem wykonywanym u stomatologa są także specjalne nakładki. Różnią się one od tych dostępnych w aptece tym, że są dokładnie dostosowywane do pacjenta na bazie odcisku jego zębów. Pacjent samodzielnie nasuwa nakładki po wizycie oraz stosuje według wytycznych dentysty.

Najsilniejsze, profesjonalne wybielanie zębów działa na zasadzie naświetlania ich wymyślonymi z tego powodu nowoczesnymi lampami. Ta metoda wybielania daje świetne rezultaty w krótkim czasie. W przypadku bardzo zniszczonych lub przebarwionych zębów, dobrym sposobem jest zamaskowanie ich licówkami. Licówki przykryją naturalne zęby pacjent oraz nadadzą im odpowiedni kolor.