Szczoteczka soniczna – dlaczego warto ją kupić?

Ile wiesz o implantach?
22 lutego, 2021
Czy musisz usuwać zęby mądrości?
23 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Szczoteczka soniczna – dlaczego warto ją kupić?

Szczoteczka soniczna to obecnie najlepsza szczoteczka , obiecująca pełną higienizację jamy ustnej. Jej skuteczność ma swoją podstawę na mocy dźwiękowych fal, które przynoszą świetne efekty. Z reguły szczoteczka soniczna robi ponad 45 000 pulsacyjno-wymiatających ruchów na minutę. Technologia dźwiękowych fal powoduje, że skuteczność szczoteczki sonicznej jest bardzo wysoka. To zapewnia zdecydowaną przewagę w zestawieniu z pozostałymi szczoteczkami .

W ciągu mycia soniczną szczoteczką, wytwarzane są bąbelki powstające ze śliny i pasty do zębów. Ta metodą formuje się piana, a ona dociera do wszelkich trudno dostępnych miejsc. Co więcej ta technika pozwala na całkowite użycie właściwości i substancji zawartych w paście. Taki sposób o wiele lepiej czyści brud i osad, co sprawia, że pozostałości jedzenia nie gromadzą się na powierzchni zębów. A im skuteczniejsze i dokładniejsze oczyszczanie zębów, tym lepiej chroniona jama ustna. Z tego powodu szczoteczkę soniczną polecają stomatolodzy.

Dodatkowo w niektórych szczoteczkach sonicznych dostępne są funkcje, które pomagają mierzyć długość szczotkowania i moc nacisku. Ten typ szczoteczki jest również łagodny dla dziąseł. Troszczy się o nie, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także zawiera możliwość masażu. To bardzo ważne przy nadwrażliwości dziąseł i zębów.

Soniczną szczoteczkę można kupić również w wersji dla dzieci.