Ile wiesz o implantach?

Czym jest most protetyczny?
22 lutego, 2021
Szczoteczka soniczna – dlaczego warto ją kupić?
23 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Ile wiesz o implantach?

Implanty stomatologiczne jako trwały środek wypełnienia miejsca po utraconych zębach, mogą być użyte przez właściwie każdego . Współcześnie nie ma przeciwwskazań też w stosunku do pacjentów po nowotworach lub tych z ustabilizowaną cukrzycą. Głównymi ograniczeniami są ciąża oraz uzależnienie od papierosów.

Korzystając z implantów można uzupełnić nie tylko poszczególne braki, ale też pełen komplet zębów. Implanty są również idealnym oparciem dla protez – całkowitych uzupełnień protetycznych albo mostów protetycznych. Co więcej część pacjentów wybiera aplikację implantów ze względu na ich solidność. Przyjmuje się, że, tego typu wypełnienie we właściwie pielęgnowanej i higienizowanej jamie ustnej, wystarczy pacjentowi do końca życia. Z tego powodu to istotne, aby regularnie myć zęby.

W przeciwieństwie do innych protez, implanty nie wymagają szlifowania naturalnych zębów oraz najlepiej ze wszystkich imitują naturalny wygląd koron zębowych. To one sprawiają, że ustaje proces zanikania kości w szczęce lub żuchwie, a przez wypełnienie pustki, sąsiednie zęby uzyskują konieczne im wsparcie. Zabieg implantacji jest bezbolesny, dlatego że wykonuje się ze znieczuleniem miejscowym, a samo nieprzyjęcie implantu praktycznie się nie zdarza. Jeśli chodzi o ceny leczenia implantami, są one ustalane w zależności od typu, ilości implantów oraz użytych materiałów.