Stabilizacja protezy na implantach

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta
Niewidoczny aparat ortodontyczny
30 grudnia, 2019
leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym dentysta
Leczenie kanałowe pod mikroskopem
13 stycznia, 2020
Pokaż wszystkie

Stabilizacja protezy na implantach

proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta

Uzupełnienia protetyczne są o wiele wygodniejsze, kiedy są przyczepione na stałe w jamie ustnej. Dzięki temu nie przeszkadzają w codziennych czynnościach, nie sprawiają bólu, nie obcierają ani nie uciskają tkanek miękkich w jamie ustnej. Tak jak bywa korzystając z protez ruchomych. Najważniejszym wyznacznikiem dobrej protezy jest jej prawidłowe dostosowanie. To bardzo istotny czynnik głównie przy protezach całkowitych, których używają osoby bez zębów. Nowoczesnym sposobem na unieruchomienie protezy, jest wsparcie jej na implantach.

Zwykle w takim przypadku całkowitą protezę opiera się na 2 albo 4 implantach. Implanty wszczepia się w kości szczęki, gdzie muszą się zrosnąć oraz być zaakceptowane przez ciało. Potem dostosowaną do pacjenta protezę wspiera się na nich na stałe. To rozwiązanie usprawnia poziom życia pacjentów oraz jest jedną z najlepszych metod protetycznych. Dzięki temu, że implanty bardzo dobrze łączą się z tkankami oraz są bardzo trwałe, taka proteza służy przez wiele lat. Dodatkowo uzupełnienie luk powoduje, że kości szczęki przestają zanikać. To wpływa na korzystny wygląd oraz komfort w trakcie jedzenia pokarmów.

Stałe uzupełnienie oparte na implantach nie pozwala, by resztki pokarmów wchodziły pod protezę oraz drażniły jamę ustną. Za sprawą użycia zaledwie dwóch lub czterech implantów proteza jest stabilna, a ceny mniejsze w porównaniu do implantacji całkowitej.