Niewidoczny aparat ortodontyczny

most protetyczny stomatologia estetyczna
Mosty protetyczne
20 grudnia, 2019
proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta
Stabilizacja protezy na implantach
7 stycznia, 2020
Pokaż wszystkie

Niewidoczny aparat ortodontyczny

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta

Podstawowym przeznaczeniem aparatów na zęby jest prostowanie krzywych zębów, ale znacznej części pacjentów zależy, aby ten czas stał się jak najbardziej wygodny. Najczęstszą z przyczyn, przez które uciekają przed używaniem aparatu ortodontycznego jest jego widoczność. Ze względu na to przygotowano nowe aparaty ortodontyczne. Na przykład powstał niewidzialny aparat ortodontyczny czyli orthocaps. Taki aparat składa się z dwóch przejrzystych nakładek, dobieranych oddzielnie do każdego pacjenta. Usuwa to konieczność korzystania z metalowych elementów, a jego funkcjonowanie jest podobne do pozostałych rodzajów aparatów na zęby.

Szyny orthocaps używając nacisku w delikatny sposób przestawiają zęby na właściwe miejsce. W ten sposób prostują zęby oraz eliminują wady zgryzu – na przykład stłoczenia albo diastemy. Do tego są bardzo wygodne oraz można z nich korzystać za dnia jak i w nocy. Dzięki ich przezroczystej strukturze są zupełnie niewidzialne oraz komfortowe, co podoba się różnym pacjentom. W ciągu stosowania niewidocznego aparatu ortodontycznego pacjenci nie zgłaszają żadnych kłopotów w mówieniu. Kolejną zaletą orthocaps jest możliwość zdejmowania aparatu, co znacznie upraszcza utrzymanie czystości jamy ustnej.

To rozwiązanie ortodontyczne ma obszerne zainteresowanie pośród pacjentów. Przede wszystkim tych, którzy nie chcą chwalić się noszeniem aparatu ortodontycznego oraz cenią sobie głównie estetykę.