Proteza na implantach

Fibryna bogato-płytkowa
17 lutego, 2021
Endodoncja
18 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Proteza na implantach

Protezy są zdecydowanie bardziej komfortowe, kiedy są zamocowane na stałe w jamie ustnej. Dzięki temu nie przeszkadzają w codziennych czynnościach, nie wywołują bólu, nie obcierają ani nie kaleczą tkanek miękkich w jamie ustnej. Tak jak bywa korzystając z protez ruchomych. Najważniejszym wyznacznikiem odpowiedniej protezy jest jej właściwe dopasowanie. To niesamowicie istotny czynnik przede wszystkim przy protezach całkowitych, których używają osoby bezzębne. Najnowszym sposobem na unieruchomienie protezy, jest oparcie jej na implantach.

Z reguły w takim przypadku całkowitą protezę opiera się na 2 albo 4 implantach. Implanty wszczepia się w kości szczęki, gdzie muszą się zrosnąć i być przyjęte przez ciało. Później dostosowaną do pacjenta protezę wspiera się na nich na stałe. Takie rozwiązanie podnosi poziom życia pacjentów i jest najlepszą metodą protetycznych. Ze względu na to, że implanty doskonale łączą się z tkankami i są bardzo trwałe, taka proteza służy przez wiele lat. Ponadto uzupełnienie braków zębów powoduje, że kości szczęki przestają zanikać. To oznacza korzystny wygląd twarzy i komfort w czasie jedzenia posiłków.

Uzupełnienie stałe unieruchomione nie dopuszcza do tego, żeby resztki pokarmów wchodziły pod protezę i drażniły jamę ustną. Za sprawą użycia zaledwie dwóch lub czterech implantów proteza stabilnie się trzyma, a ceny niższe niż w przypadku implantacji całkowitej.