Fibryna bogato-płytkowa

Leczenie bruksizmu
17 lutego, 2021
Proteza na implantach
18 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Fibryna bogato-płytkowa

Dentystyczne zabiegi chirurgii stomatologicznej z reguły wymagają procesu gojenia tkanek. Nowoczesna technika pozwala dentystom na korzystanie z metod, jakie w znaczącym stopniu przyspieszają regenerację. Jednym z najnowszych rozwiązań jest zastosowanie fibryny bogato-płytkowej PRF. Taka fibryna jest błoną kreowaną prosto z krwi pacjenta, a obecne wewnątrz niej białe krwinki mają pozytywny wpływ na odbudowę komórek. Wykorzystanie fibryny wspomaga gojenie oraz leczenie stanów zapalnych i infekcji, a także tworzenie nowych naczyń krwionośnych i tkanek.

Takie rozwiązanie ma w stomatologii wielkie przeznaczenie. Wśród wielu różnych szczególnie spełnia oczekiwania w trakcie zabiegów implantologii, podnoszenia dna zatoki szczękowej oraz działaniach regeneracyjnych. Taka metoda jest skuteczna też w trakcie leczenia komplikacji po ekstrakcji zęba, recesji dziąsła lub leczenia kieszeni dziąsłowych. Dzięki fibrynie bogato-płytkowej te poważne zabiegi dentystyczne są o wiele bezpieczniejsze oraz łatwe do wyleczenia.

Zwykle z pojedynczej próbki pobranej krwi można uzyskać od 2 do nawet ośmiu fibryn. Dzięki technice specjalnego wirowania oraz opracowania pozyskanej krwi. A ze względu na to, że próbki są pobierane prosto od pacjenta, fibryny są całkowicie zgodne i naturalne.