Prostowanie zębów może być niewidoczne – Orthocaps

Z czego wykonywane są korony na implanty zębowe?
10 lutego, 2021
Gdzie wybielić zęby lampą Beyond
11 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Prostowanie zębów może być niewidoczne – Orthocaps

Podstawowym zamysłem aparatów ortodontycznych jest leczenie źle ustawionych zębów, ale znacznej części pacjentów zależy, żeby ten proces stał się jak najbardziej komfortowy. Jedną z najczęstszych pobudek, przez które wzbraniają się przed używaniem aparatu na zęby jest jego widoczność. Z uwagi na to stworzono nowoczesne rozwiązania ortodontyczne. Dla przykładu wymyślono niewidoczny aparat ortodontyczny – orthocaps. Taki aparat składa się z dwóch przejrzystych szyn, dobieranych pojedynczo do każdego pacjenta. Usuwa to potrzebę noszenia metalowych fragmentów, a jego działanie jest porównywalne do pozostałych rodzajów aparatów ortodontycznych.

Szyny orthocaps za pomocą nacisku w prosty sposób przesuwają zęby na odpowiednie miejsce. W ten sposób wyrównują zęby i korygują wady zgryzu – na przykład diastemy czy stłoczenia. Ponadto są absolutnie komfortowe i można z nich korzystać za dnia jak i nocą. Dzięki ich przezroczystej strukturze są całkiem niewidzialne i wygodne, co pasuje wielu pacjentom. W ciągu używania przezroczystego aparatu na zęby pacjenci nie zgłaszają żadnych trudności w mówieniu. Kolejną zaletą orthocaps jest możliwość zdejmowania aparatu, co znacznie upraszcza utrzymanie higieny jamy ustnej.

To rozwiązanie ortodontyczne cieszy duże uznanie u pacjentów. Przede wszystkim tych, którzy nie lubią chwalić się noszeniem aparatu na zęby i cenią sobie szczególnie estetykę.