Piaskowanie zębów

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Korony na implantach Toruń
24 września, 2019
Fluoryzacja zębów Toruń
26 września, 2019
Pokaż wszystkie

Piaskowanie zębów

piaskowanie zębów toruń

Piękny uśmiech jest skutkiem nie tylko przez odpowiednie leczenie dentystyczne, ale także dzięki poprawnej profilaktyce i zabiegom podtrzymującym zdrowie i higienę jamy ustnej. Do zabiegów stomatologicznych z zakresu profilaktyki należy piaskowanie zębów, które tak samo w przypadku pozostałych zabiegów czysto profilaktycznych, należy przeprowadzać w gabinecie stomatologicznym przynajmniej dwukrotnie w ciągu roku albo częściej, w zależności od osobistych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów polega na pozbywaniu się z zębów osadu i przebarwień formujących między innymi od częstego spożywania kawy, herbaty albo palenia papierosów. Zabieg wykonuje lekarz stomatolog albo certyfikowane higienistki dentystyczne przy użyciu piaskarki stomatologicznej, która w precyzyjny sposób naprowadza strumień wody z mieszanką piasku stomatologicznego na zęby i starannie je oczyszcza. Co więcej zawarte w strumieniu cząsteczki zostały w taki sposób opracowane pod kątem rozmiaru i twardości, by nie wywoływały złych skutków, czyli przykładowo nie niszczyły szkliwa.

Piaskowanie zębów zwykle jest zabiegiem bezbolesnym, ale w przypadku osób z wysoką wrażliwością może wywoływać dyskomfort. Taka metoda ochrony jamy ustnej, nie tylko oczyszcza z osadu, ale także przywraca zębom ich naturalna biel, nadaje im gładkośc i połysk. Dokładność tego zabiegu jest skutkiem tego, że piaskarka stomatologiczna dostaje się do trudnodostępnych miejsc, które nie zawsze da się oczyścić poprzez samo szczotkowanie i daje pewność absolutnej higienizacji.