Korony na implantach Toruń

Ligatury ortodontyczne - ortodonta Toruń
Ligatury ortodontyczne
24 września, 2019
piaskowanie zębów toruń
Piaskowanie zębów
24 września, 2019
Pokaż wszystkie

Korony na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Odpowiedzią na potrzeby pacjentów z brakującymi zębami są zabiegi implantologii, czyli aplikowania implantów w miejscu lub miejscach, z których z różnych przyczyn doszło do ekstrakcji zębów. O ile sam implant, wykonywany najczęściej z tytanu, umieszcza się w kości szczęki i jest niewidoczny dla innych osób, tak wybór materiału na koronę zęba jest jak najbardziej istotny. Kluczowym celem sztucznej korony zęba jest szczere odwzorowanie naturalnych zębów w jamie ustnej, żeby różnica między nimi była niezauważalna.

Jednym z najdoskonalszych materiałów na koronę na implant jest cyrkon. Korony cyrkonowe charakteryzują się wysoką trwałością oraz odpornością na urazy mechaniczne, biologiczną zgodnością, a także kolorem, który przypomina prawdziwe zęby. To oznacza, że dużą zaletą koron cyrkonowych jest ich wysoka estetyka, która usatysfakcjonuje ceniących sobie wygląd pacjentów. Dodatkowo cyrkonowe korony nie powodują przebarwień dziąseł (co jest możliwe przy użyciu innych materiałów) i mało ważą, co zaniża ryzyko przeciążenia.

Innymi istotnymi pozytywami koron cyrkonowych na implantach jest też to, że w czasie użytkowania, ich obecność w jamie ustnej nie zmienia smaku spożywanego jedzenia lub napojów. Dodatkowo są one odporne na szkodliwość kwasów, wynikających z rozkładu cukrów i na zmiany termiczne oraz korozję. Co więcej w czasie wykonywanych na całym świecie badań klinicznych, nie wykryto u pacjentów żadnych reakcji alergicznych. Korony cyrkonowe na implantach mają więc wiele plusów, chociaż ich świetna jakość mocno zawyża ich cenę.

https://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/