Fluoryzacja zębów Toruń

piaskowanie zębów toruń
Piaskowanie zębów
24 września, 2019
Wybielanie zębów – lampa beyond
27 września, 2019
Pokaż wszystkie

Fluoryzacja zębów Toruń

Zachowanie zdrowia zębów jest zależne od regularnych wizyt w klinice dentystycznej, naprawy wszelkich ubytków, leczenia dentystycznego oraz od właściwej profilaktyki jamy ustnej. Zdrowe i zadbane zęby można jednak wspierać i dodatkowo chronić przed pojawianiem się chorób i mnożeniem się bakterii. Jednym ze sposobów znanych przez stomatologów, jest fluoryzacja zębów, a jej głównym zadaniem jest ochrona przed próchnicą i nadwrażliwością.

Fluoryzacja zębów przeprowadzana jest przez lekarza stomatologa lub certyfikowane higienistki dentystyczne i polega na nakładaniu wprost na zęby specjalnego specyfiku – pianki lub żelu – z wysokim nasyceniem fluoru w składzie. Fluoryzacja nie powoduje żadnego dyskomfortu, ale za to wzmacnia szkliwo i zwiększa jego odporność na kwasy i bakterie pochodzące ze spożywania napojów i pokarmów. Ponadto korzystnie wpływa na odbudowę (remineralizację) szkliwa, w miejscach z drobnymi ubytkami. Fluoryzacja wspomaga także wytwarzanie ochronnej bariery, dzięki której powstawanie kamienia nazębnego będzie trudniejsze.

Warto wiedzieć, że przyswajanie fluoru w dużych ilościach może mieć negatywny wpływ na organizm, dlatego zabieg fluoryzacji powinien być wykonywany w określonej przez doświadczonego lekarza stomatologa częstotliwości i wykonywany wyłącznie w klinice stomatologicznej. Jeden zabieg zawiera bezpieczną ilość fluoru, dlatego jeśli leczenie przebiega zgodnie z wytycznymi stomatologa nie nie trzeba się obawiać. Pomiędzy profesjonalnymi zabiegami fluoryzacji zębów, na co dzień można używać past lub płukanek zawierających małe stężenia fluoru.