najlepszy aparat na zęby dla dziecka

dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych
Dlaczego warto zabrać dziecko do stomatologa?
20 lutego, 2021
Dlaczego należy zdejmować przed snem ruchomą protezę zębów?
21 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

najlepszy aparat na zęby dla dziecka

By zęby stałe były zdrowe oraz proste, warto przyglądać się dziecku praktycznie od początku formowania uzębienia. Zazwyczaj nieprawidłowości występują już w przypadku mleczaków, a brak reakcji na przekształceń, może wpłynąć na formę stałych zębów. Z tego względu na pierwsze wizyty u dentysty powinno się wysłać dziecko już około 6 roku życia. Ortodonta zbada wtedy kondycję uzębienia malucha, a w razie konieczności rozpocznie leczenie.

Aparatem na zęby przeznaczonym oraz zazwyczaj wskazanym dla dzieci w przedziale od 4 do 12 lat jest aparat ruchomy. Jest on zbudowany z pętli z drutu oraz akrylowej płytki, jakie w indywidualny sposób są dobierane do pacjenta. Zwykle korzysta się z nich do chwili, gdy w jamie ustnej dziecka wyrosną wszystkie zęby stałe. Co więcej, leczenie ortodontyczne przy użyciu takiego aparatu na zęby daje dość prędkie oraz skuteczne rezultaty.

Wielką zaletą ruchomego aparatu na zęby jest to, że w razie konieczności można go samodzielnie wyjąć. Sprawdza się to zwłaszcza podczas jedzenia albo w celu dokładnej pielęgnacji zębów. Zazwyczaj stomatolodzy rekomendują używanie ruchomego aparatu na zęby nie krócej, niż po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Tylko tak leczenie będzie efektywne oraz przyniesie pożądane wyniki. Całkowity proces leczenia ortodontycznego toczy się pod okiem ortodonty, podczas wizyt kontrolnych.