Dlaczego warto zabrać dziecko do stomatologa?

Czym jest kiretaż u dentysty
19 lutego, 2021
najlepszy aparat na zęby dla dziecka
20 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Dlaczego warto zabrać dziecko do stomatologa?

dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych

Zwykle nie przywiązujemy wagi do tego, jak istotne jest przyswajanie przez dziecko dobrych przyzwyczajeń. Zwykle zdarza się tak, że dzieci zbyt słabo myją zęby, w wyniku czego są mocniej narażone na występowanie próchnicy. Nie można tego bagatelizować, dlatego że zainfekowane próchnicą zęby mleczne mogą mieć wpływ na wzrost zębów stałych. Podczas wymiany zębów może dojść do wielu nieprawidłowości. Na przykład z uwagi na to, że podczas procesów rozwoju w jamie ustnej malucha przebywa za wiele albo za mało zębów. To natomiast może stać się źródłem występowania wad szczęki.

Próchnica zębów to przypadłość zakaźna, co szybko przenosi się z zęba na ząb. Z tego względu bez problemu może przejść z mleczaków na zęby stałe. Ponadto skutkiem choroby może stać się wczesna utrata mleczaków, jaka negatywnie wpływa na rozwój kości i mięśni twarzy. Chore zęby zwykle sprawiają ból. Z tego względu wizyty w gabinecie dentystycznym są potrzebne już w początkowym etapie rozwoju dziecka.

Dla każdego gabinetu stomatologicznego podstawowym priorytetem jest, aby dzieci czuły się w nim bezpiecznie. Zapoznanie z zespołem i przyjacielskie skłanianie dziecka do wizyt w gabinecie stomatologicznym jest potrzebną częścią adaptacji. Poprawna nauka mycia zębów oraz częste wizyty u stomatologa uczą dzieci prawidłowej higieny jamy ustnej. Leczone i czyste zęby cieszą pacjentów w różnym wieku.