Ligatury ortodontyczne

Stomatolog leczenie na raty kredy na implanty
Zęby na kredyt
24 września, 2019
Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Korony na implantach Toruń
24 września, 2019
Pokaż wszystkie

Ligatury ortodontyczne

Ligatury ortodontyczne - ortodonta Toruń

Decyzja o poprawie wyglądu i zdrowia jamy ustnej zazwyczaj wiąże się również z leczeniem ortodontycznym, czyli czynnościami mającymi za zadanie wyrównanie krzywych zębów oraz zlikwidowanie nabytych lub wrodzonych wad zgryzu. Wśród dostępnych rodzajów aparatów ortodontycznych, aparat stały wciąż jest oceniany jako najskuteczniejszy i dający najtrwalsze efekty. Żeby aparat ortodontyczny właściwie spełniał swoją rolę, musi być odpowiednio zamocowany. Siłą, która wpływa na zęby w stałym aparacie jest łuk ortodontyczny przytwierdzony do specjalnych zamków przyklejonych do pojedynczych zębów. Ligatury ortodontyczne maja za zadanie utrzymanie łuku przy zamkach.

Ligatury ortodontyczne są drobnymi gumkami, które zachowują znaczące elementy aparatu we właściwym miejscu, by działanie aparatu było zgodne z wytycznymi lekarza stomatologa oraz przygotowanym planem leczenia. Nieprawidłowo ustawiony aparat może przynieść ujemne skutki i zamiast naprawiania tylko zaszkodzi, przykładowo przez przesuwanie zębów w niewłaściwą stronę oraz tym samym pogłębienie wady. Z tego powodu choć ligatury ortodontyczne wydają się niewielkim elementem budowy aparatu stałego, mają ogromne znaczenie dla poprawnego leczenia ortodontycznego.

Dla szerszego urozmaicenia, ligatury ortodontyczne są dostępne w wielu kolorach, co przede wszystkim cieszy młodych pacjentów. Starsi pacjenci zwykle wybierają kolory ligatur w taki sposób, by były one jak najmniej widoczne, nie odznaczały się zbytnio na tle zębów albo ze względu na to, czy istnieje możliwość przebarwień ligatury w trakcie użytkowania (taki problem tyczy się szczególnie ligatur o białym lub innym jasnym kolorze). Zawyczaj ligatury ortodontyczne wymienia się raz na miesiąc lub półtora miesiąca.

https://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/ortodonta-torun/