Leczenie dziecka u stomatologa

usuwanie ósemek - wizyta w gabinecie stomatologicznym Dentysta
Usuwanie ósemek: czy to konieczne?
20 stycznia, 2020
nowoczesna stomatologia odbudowa tkanek dzięki fibrynie bogato-płytkowej
Jak pozyskuje się fibrynę bogato-płytkową i do czego ona służy?
5 lutego, 2020
Pokaż wszystkie

Leczenie dziecka u stomatologa

dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych

Zwykle nie przywiązujemy wagi do tego, jak ważne jest nauczanie dziecka słusznych nawyków. Zazwyczaj bywa tak, że dzieci niewystarczająco szorują zęby, a przez to są bardziej narażone na pojawienie się próchnicy. Nie należy tego bagatelizować, dlatego że nieleczone mleczaki mogą negatywnie wpływać na wzrost zębów stałych. W ciągu wymiany zębów może pojawić się wiele nieprawidłowości. Choćby ze względu na to, że w trakcie tego procesu w jamie ustnej dziecka przebywa zbyt dużo albo za mało zębów. To później może stać się czynnikiem formowania się wad zgryzu.

Próchnica to przypadłość zakaźna, co bez problemu przenosi się między zębami. Z uwagi na to bez problemu może przejść z zębów mlecznych na stałe. Co więcej skutkiem choroby może zostać zbyt szybka utrata mleczaków, która niedobrze oddziałuje na rozwój kości i mięśni twarzy. Nieleczone zęby z reguły wywołują ból. Z tej przyczyny wizyty w gabinecie dentystycznym są potrzebne już w początkowym etapie rozwoju dziecka.

Dla każdego gabinetu dentystycznego podstawowym celem jest, żeby dzieci czuły się w nim komfortowo. Zapoznanie ze stomatologiem i przyjazne zachęcanie dziecka do wizyt w gabinecie dentystycznym jest ważną częścią przyzwyczajenia dziecka. Odpowiednia nauka czyszczenia zębów oraz częste wizyty u dentysty uczą dzieci właściwej higieny jamy ustnej. Leczone i zadbane ząbki cieszą pacjentów w każdym wieku.