Jak pozyskuje się fibrynę bogato-płytkową i do czego ona służy?

dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych
Leczenie dziecka u stomatologa
27 stycznia, 2020
zaciskanie zebów i bruksizm powazny problem stomatologiczny, którego nie wolno lekceważyć
Silne zaciskanie zębów – co robić?
10 lutego, 2020
Pokaż wszystkie

Jak pozyskuje się fibrynę bogato-płytkową i do czego ona służy?

nowoczesna stomatologia odbudowa tkanek dzięki fibrynie bogato-płytkowej

Dentystyczne zabiegi chirurgii stomatologicznej zazwyczaj potrzebują procesu gojenia tkanek. Współczesna technologia pozwala dentystom na zastosowanie narzędzi, które w widocznym stopniu przyspieszają regenerację. Jednym z lepszych rozwiązań jest zastosowanie bogato-płytkowej fibryny PRF. Ta fibryna jest powłoką uzyskiwaną bezpośrednio z krwi pacjenta, a zamieszczone w niej białe krwinki mają pozytywny wpływ na odnowę komórek. Zastosowanie fibryny wspomaga gojenie i zwalczanie stanów zapalnych i infekcji, a także wytwarzanie nowych tkanek i naczyń krwionośnych.

To rozwiązanie ma w stomatologii duże przeznaczenie. Między innymi świetnie spełnia oczekiwania w czasie zabiegów wszczepiania implantów, podnoszenia dna zatoki szczękowej lub zabiegach regeneracyjnych. Ta technologia jest efektywna także w czasie leczenia powikłań po ekstrakcji zęba, cofania się dziąseł czy leczenia kieszeni dziąsłowych. Przy pomocy fibryny bogato-płytkowej te trudne zabiegi dentystyczne są zdecydowanie bardziej bezpieczne oraz łatwe do wyleczenia.

Zazwyczaj z pojedynczej dawki pobranej krwi można uzyskać od 2 do aż siedmiu fibryn. Jest to możliwe dzięki technice specjalnego wirowania oraz opracowania pobranej krwi. A ze względu na to, że próbki są pozyskiwane bezpośrednio od pacjenta, fibryny są absolutnie zgodne i naturalne.