Implanty stomatologiczne podczas jednej wizyty w klinice dentystycznej

Rozwój ósemek
1 grudnia, 2020
Jak zapobiegać osłabieniu szkliwa zębów i dziąseł?
8 grudnia, 2020
Pokaż wszystkie

Implanty stomatologiczne podczas jednej wizyty w klinice dentystycznej

Wszczepianie implantów stomatologicznych stomatolog może wykonać na dwa sposoby. Szczególnie znany zabieg wszczepiania implantów dwufazowych zawiera 2 podstawowe etapy. Po pierwsze w szczęce umieszczany jest implant zębowy, w następnym stomatolog implantolog montuje część zastępującą ząb dopiero po całkowitym wygojeniu implantu. Nowoczesne metody sprawiły, że dostępny jest jednak sposób umieszczenia implantów stomatologicznych w jeden dzień, a więc implantów jednofazowych.

Implanty tylko w ciągu jednej wizyty charakteryzują się tym, że w trakcie jednego zabiegu pacjent uzyskuje tak samo implant, jak i protezę zęba. Rzecz jasna pełen proces poprzedzają specjalistyczne badania diagnostyczne, by pacjent rozumiał istotę wszelkich etapów działań przeprowadzanych przez lekarza stomatologa, ale sama odbudowa przeprowadza się w czasie jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Podstawowym zastrzeżeniem do wykonania implantów w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia zębów i dziąseł oraz kości żuchwy lub szczęki w miejscu wszczepu.

Bez względu na sposób implant musi się zrosnąć z kością, ale w przypadku implantów jednofazowych cały proces przebiega pod odbudową protetyczną, a pacjent może zwyczajnie jej używać. Biorąc pod uwagę ilości braków i wstawianego uzupełnienia protetycznego – korony, mostu albo pełnej protezy opartej na implantach – w czasie integracji implantu z kością pacjent korzysta z tymczasowego uzupełnienia protetycznego. Po pełnym zespojeniu się implantu i kości stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie protetyczne na właściwe uzupełnienie. Bez względu na to tymczasowa proteza bardzo dobrze sprawdza się i umożliwia osiągnięcie nowego uśmiechu w jeden dzień.