Czysty gabinet stomatologiczny – bezpieczny pacjent

Jak uzupełnić ząb – wkład koronowo-korzeniowy
2 marca, 2021
Sterylizacja przyrządów stomatologicznych przy użyciu myjni termo-dezynfekującej
3 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Czysty gabinet stomatologiczny – bezpieczny pacjent

W zawodzie stomatologa niezbędne są nie tylko wiedza, umiejętności oraz doświadczenie. W trakcie każdego zabiegu stomatolog korzysta z narzędzi, które właściwie stosuje się wielokrotnie. Z uwagi na to dentyści tak mocno zwracają uwagę na to, by gabinet dentystyczny był wysprzątany, a narzędzia odkażone.

Specjalnie dla pacjentów w gabinetach dentystycznych stosowane są unikalne maszyny sterylizacji. Bezpieczeństwo pacjenta, który chciał podjąć się naprawy zębów u stomatologa. Bez względu na to, czy pacjent planuje kontrolny przegląd zębów, chciałby wybielić zęby, czy wymaga specjalnego leczenia, jak wszczepianie implantów lub leczenia zaburzeń skroniowo-żuchwowych, sterylny gabinet stomatologiczny to konieczność.

System sterylizacji pozwala na pełne czyszczenie wszystkich narzędzi stomatologicznych. Wyjątkowe autoklawy oraz myjnie termo-dezynfekujące, kontrolowane komputerowo, co oznacza, że na poszczególnych etapach sterylizacji stomatolog monitoruje pracę systemu. Urządzenia sterylizujące starannie oczyszczają narzędzia, potem neutralizują ekstrakty czyszczące oraz przystępują do całkowitej sterylizacji. W następnych krokach swojej pracy urządzenia sterylizujące usuwają bakterie i mikroorganizmy, zapewniając totalną sterylność narzędzi.

Sterylne narzędzia dentystyczne zapewniają zarówno stomatologom jak i pacjentom bezpieczeństwo.