Sterylizacja przyrządów stomatologicznych przy użyciu myjni termo-dezynfekującej

Czysty gabinet stomatologiczny – bezpieczny pacjent
3 marca, 2021
Parowe odkażanie narzędzi dentystycznych
4 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Sterylizacja przyrządów stomatologicznych przy użyciu myjni termo-dezynfekującej

Żeby zagwarantować kompleksową czystość i sterylność przyrządów stomatologicznych wykorzystywane są myjnie termo-dezynfekujące. Te machiny myjące i dezynfekujące w swoim kilkufazowym programie skrupulatnie dezynfekują przyrządy i niszczą bakterie.

Mechaniczna sterylizacja przeprowadzana jest w czterech łatwych etapach. Początkowo wszelkie przyrządy dentystyczne umieszczone wewnątrz myjni, są porządnie obmywane z osadów przy użyciu zimnej, a potem ciepłej wody i specjalnego preparatu czyszczącego. Potem program neutralizuje środki czyszczące, nasilając świeży efekt i powstrzymując odkładanie się osadu. Kluczowy etap, czyli dezynfekcja polega na zestawieniu wody i wysokiej temperatury w odpowiedniej ilości czasu. To na tym etapie  definitywnie eliminowane są wszystkie bakterie, mikroorganizmy i zanieczyszczenia. Ostatnim etapem jest suszenie przyrządów stomatologicznych. Dzięki specjalnym filtrom czyste powietrze osusza przyrządy. To przeciwdziała powstawaniu na nich zanieczyszczeń, rdzy oraz uszkodzeń.

Ponadto cały proces nie zajmuje wiele czasu, a korzystanie z niego jest ekonomicznym rozwiązaniem dla gabinetu stomatologicznego. Myjnia termo-dezynfekująca nie pobiera wielkiej ilości wody i prądu. Dla pacjentów najważniejszą korzyścią dogłębnie wymytego i zdezynfekowanego sprzętu jest bezpieczeństwo.