Czy szczoteczka soniczna jest lepsza?

aparat retencyjny w ortodoncji, kiedy dentysta zleca noszenie retainera
Czym jest aparat retencyjny?
22 kwietnia, 2020
Kiedy dentysta nie wszczepi implantu?
5 maja, 2020
Pokaż wszystkie

Czy szczoteczka soniczna jest lepsza?

Szczoteczka soniczna do zębów to na ten moment najnowocześniejsza szczoteczka do zębów, obiecująca skuteczną higienizację jamy ustnej. Jej praca ma swoją podstawę na sile fal dźwiękowych, które przynoszą świetne rezultaty. Zazwyczaj szczoteczka soniczna do zębów wykonuje mniej więcej 30 000 pulsacyjno-wymiatających ruchów na minutę. Technika fal dźwiękowych sprawia, że skuteczność sonicznej szczoteczki do zębów jest niezwykle wysoka. To gwarantuje znaczną przewagę w porównaniu z mniej wyszukanymi szczoteczkami do zębów.

W trakcie oczyszczania szczoteczką soniczną, pojawiają się bąbelki złączone ze śliny i pasty do zębów. Tak wytwarza się piana, a ona dochodzi do większości trudno dostępnych miejsc. Co więcej ta metoda pozwala na pełne spożytkowanie substancji umieszczonych w paście. Taka technika o wiele skuteczniej wymiata brud i osad, dzięki czemu resztki pokarmu nie odkładają się na zębach. A im skuteczniejsze oraz dokładniejsze oczyszczanie zębów, tym zdrowsza jama ustna. Z tej przyczyny szczoteczkę soniczną do zębów proponują stomatolodzy.

Ponadto w niektórych sonicznych szczoteczkach działają funkcje, jakie pomagają kontrolować czas szczotkowania oraz moc nacisku. Taki rodzaj szczoteczki jest również delikatny dla dziąseł. Troszczy się o nie, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także posiada funkcję masażu. To bardzo ważne przy nadwrażliwości dziąseł i zębów.

Soniczną szczoteczkę do zębów można znaleźć też dla dzieci.