Czy fachowe wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą wybielającą u każdego działa?

Bezpieczne wybielanie zębów u dentysty
8 marca, 2021
W jakich przypadkach potrzebne będzie leczenie kanałowe?
9 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Czy fachowe wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą wybielającą u każdego działa?

Wybielanie zębów, zwłaszcza profesjonalnymi sposobami od dentysty oceniane jest jako najtrwalszy wśród efektywnych działań estetycznych . Dzięki użyciu sposobu, można łatwo odzyskać biel zębów widoczniejszą nawet o parę tonów. Przede wszystkim wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, wynikających z np. barwiącej diety. Czasem okazuje się, że wybielanie zębów okaże się daremne.

W jakich sytuacjach tak się dzieje? Usunięcie przebarwień powstałych w wyniku diety odsłania naturalny odcień zębów, które czasem nie są do końca białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a nawet sine. Bywa też tak, że zęby na stałe zmieniają kolor na przykład na skutek stosowanych leków lub w wypadku zębów martwych. W takiej sytuacji nie osiągniemy doskonałej bieli środkami wybielającymi , ani fachowym wybielaniem w klinice dentystycznej.

Co robić, kiedy wybielanie zębów nie działa? W takim przypadku sięgamy po inne zabiegi estetyczne u dentysty. Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z licówek dentystycznych. Te cienkie nakładki, które na stałe zakładamy na zęby, mają dużo zalet. Oprócz tego, że możemy dopasować ich kolor według pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać też drobnej poprawy kształtu zębów (np. eliminowanie diastemy). Ze względu na to warto przed zabiegiem wybielania zębów skontaktować się z dentystą, żeby stwierdził, jaka technika będzie najbardziej skuteczna.