Bezpieczne wybielanie zębów u dentysty

Pęknięty ząb – Jak go zamaskować?
8 marca, 2021
Czy fachowe wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą wybielającą u każdego działa?
9 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Bezpieczne wybielanie zębów u dentysty

Jak sprawić, by wybielanie było efektywne i bardzo bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania jest konsultacja ze stomatologiem. Już teraz wiemy wszystkie domowe metody, choć trochę działają, w rzeczywistości uszkadzają szkliwo i często podrażniają dziąsła. Stomatolog profesjonalnie doradzi, która metoda wśród ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Ponadto sprawdzi stan jamy ustnej i stwierdzi, czy przed zabiegiem wybielania niezbędne jest najpierw naprawa.

Niezależnie od sposoby wybielania , trzeba upewnić się, aby pochodziły one ze sprawdzonych źródeł. Szeroko dostępne nakładki albo żele wybielające bezpieczniej kupić w sprawdzonych punktach lub z rekomendacji dentysty. Okazyjne promocje nie dają gwarancji bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Z tego względu lepiej wybrać profesjonalne wybielanie w klinice stomatologicznej. Tak mamy gwarancję, że dentysta używa certyfikowane wyroby, a dzięki swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Warto zauważyć, że wybielanie nie działa natychmiast. Na przykład wybielanie metodą nakładkową trwa kilka tygodni. Wybielanie lampą da prędki efekt, ale należy liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Zwykle tuż po wybielaniu trzeba też stosować tzw. białą dietę, by nie zniszczyć uzyskanego rezultatu. Jeżeli zastosujemy się zaleceń dentysty, rezultat wybielania będzie trwały.