Co robić gdy zauważę krew myjąc zęby?

leczenie zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego w gabinecie stomatologicznym
Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – jak to się leczy?
9 kwietnia, 2020
aparat retencyjny w ortodoncji, kiedy dentysta zleca noszenie retainera
Czym jest aparat retencyjny?
22 kwietnia, 2020
Pokaż wszystkie

Co robić gdy zauważę krew myjąc zęby?

przyczyny krwawienia dziąseł podczas szczotkowania zębów

Krew płynącą z dziąseł najłatwiej przyuważyć w czasie mycia zębów. Czynników krwawienia dziąseł może istnieć wiele np. zwykle są to różne przyjmowane leki, stres albo bezwartościowa dieta. Przede wszystkim ten problem tworzy się z przyczyny niedbałej higienizacji jamy ustnej i rozwojowi jednej z najpowszechniejszych chorób przyzębia i dziąseł – parodontozy. Zazwyczaj niewłaściwe albo zbyt sporadyczne oczyszczanie zębów skutkuje zbieraniem się kamienia nazębnego oraz rozprzestrzenianiem bakterii, które prowadzi do rozwoju stanów zapalnych. W taki sposób osłabione zęby i dziąsła są bardziej podatne na działanie szkodliwych czynników i powstawaniu paradontozy.

Krwawienie dziąseł oznacza nie tylko przykry widok podczas oczyszczania zębów. Problem ten pociąga za sobą inne tak samo nieciekawe rezultaty. Z upływem czasu zapalenie dziąseł może prowadzić do poruszania się, a także wylatywania zębów. Na ten problem głównie powinny zwrócić uwagę także osoby uzależnione od papierosów, dlatego że substancje w ich składzie również ujemnie wpływają na stan jamy ustnej i przeszkadzają w leczeniu.

Ze względu na te czynniki, nie wolno ignorować krwawienia dziąseł. Przede wszystkim należy porozmawiać z dentystą oraz jak najszybciej przyjść na wizytę w gabinecie dentystycznym. Stomatolog z pewnością podejmie leczenie problemu. W takim wypadku warto również zatroszczyć się o lepszą higienę jamy ustnej i zaopatrzyć się w odpowiednio dobraną szczoteczkę do zębów.