Całkowita proteza na implantach

Leczenie bezzębia – implanty zębów a całkowite uzupełnienie protetyczne?
10 marca, 2021
Jak przebiega chirurgiczna resekcja zęba w gabinecie stomatologicznym?
11 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Całkowita proteza na implantach

Obecnie implanty dentystyczne gwarantują wiele możliwości naprawy estetyki uśmiechu. Niekiedy bywa tak, że pacjent potrzebuje wymiany większej ilości zębów, a nawet całego łuku. Implanty bardzo dobrze zastępują pojedyncze zęby, ale także mogą zostać wszczepione w zamian za większą ilość zębów. W stomatologii istnieje również inny sposób wypełnienia kilku brakujących zębów. Nie jest mocno inwazyjny, a gwarantuje ten sam efekt .

Do odbudowy całego łuku stomatolodzy zalecają umieszczenie całkowitej protezy na tylko 4 implantach. Za pomocą tego stomatolog minimalizuje ilość implantów, jakie będą formą podstaw dla protezy. Ta ilość wystarcza, a efekt jest trwały i wygodny w korzystaniu. Taka metoda znajdzie zastosowanie u pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z np. tradycyjnych protez. Według stomatologów to jeden z najlepszych sposobów protetycznych, trwale obudowujących cały łuk zębowy.

Użycie mniejszej ilości implantów sprawia, że leczenie jest znacznie mniej inwazyjne. Na ostateczne wyleczenie się implantów stomatologicznych oraz zintegrowanie ich z kośćmi potrzeba czasu, ale nie trzeba przekonywać, że trwały efekt na na lata jest warty dłuższego leczenia. W czasie wizyt w klinice stomatolog dokładnie przedstawia fazy leczenia oraz pilnuje, żeby pełen proces przebiegał właściwie. Po zakończeniu leczenia pacjent odzyskuje piękny uśmiech, wygodę żucia o zdrowie i zdolność właściwej wymowy.