Wybielanie lampą Beyond

Stomatologia estetyczna
17 września, 2020
Całkowita proteza na implantach zębów
23 września, 2020
Pokaż wszystkie

Wybielanie lampą Beyond

Jaką techniką wybielać zęby, aby zdobyć oczekiwany efekt?

Wybielanie zębów, przede wszystkim fachowymi metodami od dentysty jest uważane za najlepszy ze efektywnych zabiegów estetycznych . W zależności od metody, da się szybko uzyskać biel zębów nawet o parę tonów. Zazwyczaj wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, wynikających na skutek na przykład barwiącej diety.

Pośród spożywanych przez pacjentów napojów i pokarmów znajduje się produktów, jakie zmieniają kolor zębów. Do zwykle wskazywanych należą soki, kawa oraz różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne aby możliwe było niwelowanie rezultatów zjadania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółtawy kolor. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Poza codzienną pielęgnacją specjalnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą zdecydować się na profesjonalne wybielające zabiegi u stomatologa, na przykład poprzez naświetlanie specjalistycznymi lampami.

Lampa Beyond

Najskuteczniejsze profesjonalne przywracanie bieli zębów polega na naświetlaniu ich zaprojektowanymi w tym celu specjalnymi lampami. Ta metoda wybielania przynosi wspaniałe efekty już po jednym razie.

Jedną z najpopularniejszych lamp jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, gwarantująca przyzwoite oraz trwałe efekty nawet po pojedynczym zabiegu wybielania zębów. Dodatkowo taka technika niszczy do 97% bakterii namnażających się w jamie ustnej i zmniejsza zapalne stany przyzębia, a do tego wspomaga hartowanie kompozytów i wypełnień stomatologicznych. Ze względu na to wybielanie zębów, chociaż najsilniej oczekiwane, nie jest jedynym pozytywnym skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, obracającym się w zasięgu 360°, przez co może zostać dostosowana do różnych pozycji pacjenta, co polepsza wygodę i dokładność pracy. Co więcej także moc lampy może zostać dopasowana do wymagań pacjenta, według zaleceń lekarza dentysty. Natężenie lampy może mieć trzy warianty: intensywne, standardowe lub łagodne w zależności od tego, jak rozległe są przebarwienia.

Inne metody wybielania

Większość ludzi marzy o cudownym oraz białym uzębieniu. Z uwagi na to na rynku dostępne są różne techniki wybielania, na jakie pacjenci mogą wypróbować. Jednym z najpopularniejszych są wszelkie wybielające pasty do zębów. Całkiem skutecznie usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie psują szkliwa. Tak samo popularne są lakiery, paski oraz wybielające żele do aplikacji w domu. Kupuje się je w aptece, jednak zazwyczaj to niezbyt dokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie między nimi.

Niewiele osób ma świadomość, że dobrym sposobem na wybielenie zębów jest staranne usunięcie płytki nazębnej w gabinecie dentystycznym np. zabiegiem scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje rozjaśnienie zębów. Innym sposobem wykonywanym u dentysty są również specjalne nakładki. W porównaniu do tych sprzedawanych w aptece są dokładnie dostosowywane do pacjenta na bazie wycisku jego uzębienia. Pacjent sam aplikuje nakładki po wizycie u stomatologa oraz korzysta z nich zgodnie z ustaleniami dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Co robić, żeby wybielanie było efektywne oraz w pełni bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania jest konsultacja ze stomatologiem. Już obecnie wiadomo wszelkie babcine sposoby, chociaż odrobinę działają, w rzeczywistości uszkadzają szkliwo oraz szybko podrażniają dziąsła. Dentysta dzięki swojej wiedzy oceni, jaka metoda wśród ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Ponadto oceni zdrowie zębów oraz podpowie, czy przed wybielaniem potrzebne jest najpierw ich leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania , trzeba upewnić się, aby kupowane były one ze sprawdzonych źródeł. Ogólnodostepne żele czy nakładki wybielające warto nabyć w zaufanych punktach albo z polecenia dentysty. Wielkie promocje nie dają gwarancji bezpiecznego wybielenia zębów. Dlatego warto udać się na profesjonalne wybielanie u dentysty. Tak mamy pewność, że dentysta używa certyfikowane produkty, a na podstawie swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż widoczne będą rezultaty wybielania ?

Warto zauważyć, że wybielanie nie działa od razu. Np. wybielanie metodą nakładkową zabiera parę tygodni. Wybielanie lampą da prędki skutek, jednak należy liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Zwykle zaraz po wybielaniu trzeba też stosować tzw. białą dietę, żeby nie zniszczyć uzyskanego rezultatu. Jeśli będziemy słuchać zaleceń dentysty, rezultat wybielania będzie trwały.

Skuteczność wybielania zębów

Kiedy wybielanie nie przynosi efektu? Usunięcie przebarwień wynikających z diety odkrywa naturalny kolor zębów, a te czasem nie są do końca białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Bywa też tak, że zęby na zawsze zmieniają barwę np. z powodu przyjmowanych leków albo w wypadku martwych zębów. Wtedy nie uzyskamy doskonałej bieli preparatami wybielającymi z drogerii, ani fachowym zabiegiem wybielania u dentysty.

Co robić, kiedy wybielanie zębów nie daje efektów? W takim przypadku podejmujemy inne estetyczne zabiegi dostępne u stomatologa. Najlepszym sposobem będzie zaaplikowanie licówek stomatologicznych. Te niewielkie nakładki, jakie trwale aplikujemy na zęby, mają wiele plusów. Poza tym, że możemy wybrać ich barwę według preferencji pacjentów, dzięki licówkom dentysta może dokonać również niewielkiej poprawy kształtu zębów (np. zakrywanie diastemy). Dlatego też powinno się przed wybielaniem porozmawiać z dentystą, aby sprawdził, jaka metoda będzie dla nas najwłaściwsza.

Wybielanie zębów