Całkowita proteza na implantach zębów

Wybielanie lampą Beyond
21 września, 2020
Jak wykonywana jest chirurgiczna resekcja zęba w klinice stomatologicznej?
30 września, 2020
Pokaż wszystkie

Całkowita proteza na implantach zębów

Obecnie implanty oferują wiele możliwości odbudowy estetyki uśmiechu. Często bywa tak, że pacjent wymaga wymiany dużej ilości zębów, a czasami pełnego łuku. Implanty wiernie zastępują pojedyncze zęby, a tak samo mogą być umieszczone za większą ilość zębów. Obecnie jest również dodatkowy sposób odbudowania kilku brakujących zębów. Nieinwazyjny, a gwarantuje ten sam rezultat .

W przypadku odbudowy pełnego łuku stomatolodzy zalecają położenie uzupełnienia stałego na czterech implantach. Za pomocą tego stomatolog zmniejsza ilość implantów, które będą formą filarów dla odbudowy protetycznej. Ta ilość zupełnie wystarcza, a rezultat jest wygodny i trwały w użytkowaniu. Ta technika sprawdzi się u tych, co nie chcą lub nie mogą korzystać z np. tradycyjnych protez. Zdaniem stomatologów to jeden z najskuteczniejszych sposobów protetycznych, trwale obudowujących pełen łuk zębowy.

Użycie mniejszej ilości implantów powoduje, że leczenie protetyczne jest znacznie mniej inwazyjne. Na pełne wyleczenie się implantów dentystycznych i zrośnięcie ich z tkankami potrzeba czasu, jednak nie trzeba przekonywać, że trwały rezultat na na lata jest warty zaangażowania w leczenie. W trakcie wizyt w klinice stomatolog omawia wszelkie fazy leczenia i dba, aby pełen proces odbywał się bez przeszkód. Po zakończeniu leczenia pacjent zyskuje piękny uśmiech, komfort żucia o zdrowie i możliwość właściwej wymowy.