Usuwanie kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym

Jak działa wybielanie zębów lampą Beyond
3 lutego, 2021
Dlaczego warto podciąć wędzidełko
4 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Usuwanie kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym

Piękny uśmiech jest skutkiem nie tylko poprzez odpowiednie leczenie dentystyczne, ale także dzięki poprawnej profilaktyce i zabiegom utrzymującym zdrowie i higienę jamy ustnej. Do zabiegów stomatologicznych z działu profilaktyki włącza się również piaskowanie zębów, które tak jak w przypadku pozostałych zabiegów czysto profilaktycznych, należy przeprowadzać w klinice dentystycznej przynajmniej dwukrotnie w ciągu roku albo częściej, w zależności od osobistych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów polega na pozbywaniu się z powierzchni zębów osadu i przebarwień powstających między innymi od regularnego picia kawy, herbaty albo palenia papierosów. Zabieg wykonuje dentysta albo certyfikowane higienistki dentystyczne przy wykorzystaniu piaskarki stomatologicznej, która w precyzyjny sposób naprowadza strumień wody i piasku stomatologicznego na zęby i starannie je oczyszcza. Co więcej umieszczone w strumieniu cząsteczki zostały w taki sposób sporządzone pod kątem twardości i rozmiaru, by nie wywoływały negatywnych skutków, czyli na przykład nie niszczyły szkliwa.

Piaskowanie zębów zazwyczaj jest zabiegiem bezbolesnym, jednak w przypadku osób z wysoką nadwrażliwością może wywoływać dyskomfort. Taka metoda profilaktyki jamy ustnej, nie tylko oczyszcza z osadu, ale również przywraca zębom ich naturalna biel, nadaje im gładkość i połysk. Dokładność tego zabiegu jest skutkiem tego, że piaskarka stomatologiczna dostaje się do trudnodostępnych miejsc, które ciężko oczyścić poprzez samo szczotkowanie i daje pewność 100% higienizacji.