Jak działa wybielanie zębów lampą Beyond

Jak działa aparat ortodontyczny
3 lutego, 2021
Usuwanie kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym
3 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Jak działa wybielanie zębów lampą Beyond

Wśród spożywanych przez pacjentów pokarmów i napojów jest wiele produktów, które wpływają na kolor zębów. Do najczęściej wymienianych należą kawa, soki czy różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne aby możliwe było usuwanie skutków spożywania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet wyleczone zęby mają żółtawy kolor. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Poza codzienną pielęgnacją specjalnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą podjąć fachowe stomatologiczne wybielające zabiegi, na przykład naświetlania specjalnymi lampami.

Jedną z najbardziej znanych lamp jest lampa Beyond, innowacyjna technologia, jaka oferuje wybielanie zębów, mające przyzwoite oraz trwałe efekty nawet po pierwszym zabiegu naświetlania. Ponadto ten rodzaj zabiegu niszczy do 97% bakterii znajdujących się w jamie ustnej i pomniejsza zapalne stany przyzębia, a do tego wspiera utwardzanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Tak więc wybielanie zębów, chociaż najbardziej pożądane, nie jest jedynym pozytywnym rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, dzięki czemu może zostać dostosowana do różnych pozycji pacjenta, co zwiększa wygodę i dokładność pracy. Co więcej również natężenie naświetlania lampy może zostać dostosowana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami lekarza stomatologa. Natężenie światła może być łagodne, standardowe lub intensywne z uwagi na to, jak mocne są przebarwienia. Wybielanie zębów dzięki lampie Beyond jest znacznie prostsze.