Skutki krwawienia dziąseł

Czy musisz usuwać zęby mądrości?
23 lutego, 2021
Co wybrać? Leczenie kanałowe czy implanty?
24 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Skutki krwawienia dziąseł

Krwawienie dziąseł najlepiej przyuważyć w trakcie szczotkowania zębów. Powodów krwawienia dziąseł może być wiele na przykład zwykle są to niektóre leki, silny stres czy nieodpowiednia dieta. Głównie jednak ten problem tworzy się w wyniku niedbałej higieny jamy ustnej oraz pojawieniu jednej z najpowszechniejszych chorób dziąseł i przyzębia czyli parodontozy. Zazwyczaj niewłaściwe albo za sporadyczne mycie zębów wiązać się z zbieraniem się kamienia na zębach oraz rozprzestrzenianiem bakterii, które prowadzi do powstawania stanów zapalnych. Ta metodą osłabione zęby i dziąsła łatwiej ulegają działaniu szkodliwych czynników oraz powstawaniu paradontozy.

Krwawienie dziąseł oznacza nie tylko przykry widok w ciągu oczyszczania zębów. Problem ten pociąga za sobą inne równie niemiłe skutki. Z czasem osłabienie dziąseł prowadzi do poruszania się, a także wypadania zębów. Na krwawienie dziąseł głównie powinny uważać również osoby uzależnione od papierosów, dlatego że substancje w nich zawarte również negatywnie wpływają na stan jamy ustnej oraz utrudniają leczenie.

Z uwagi na te okoliczności, nie należy ignorować krwawienia dziąseł. W pierwszej kolejności trzeba skonsultować się z dentystą oraz jak najszybciej zapisać na wizytę w gabinecie dentystycznym. Stomatolog z pewnością podejmie leczenie problemu. W takiej sytuacji trzeba również zadbać o poprawną higienę jamy ustnej oraz zakupić odpowiednio dopasowaną szczoteczkę do zębów.