Odpowiednie szorowanie jamy ustnej

Przebieg wszczepienia implantów
13 lutego, 2021
Na czym polega leczenie zachowawcze u stomatologa
14 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Odpowiednie szorowanie jamy ustnej

Okazuje się, że nie każdy wie, jak najlepiej troszczyć się o zdrowie jamy ustnej. Niewiele osób zna wartość częstego czyszczenia zębów. Aby utrzymać czystość i zdrowie jamy ustnej wymagane jest szczotkowanie zębów co najmniej dwukrotnie w ciągu dnia przez dwie – trzy minuty. Jednak najbardziej wskazane przez stomatologów jest czyszczenie zębów po każdym posiłku. Dzięki systematycznemu oczyszczaniu o wiele łatwiej zapobiegać przyrostowi próchnicy zębów, zbieraniu się kamienia nazębnego lub powstawaniu nieprzyjemnych chorób dziąseł i przyzębia.

Zazwyczaj choroby jamy ustnej nie powstają z niezbyt regularnej pielęgnacji, a ze zbyt małej wiedzy. Niewielu z nas wie, jak właściwie szczotkować zęby szczotką oraz jak stosować nici dentystycznych. Bywa tak, że pacjenci często szczotkują zęby, jednak nie robią tego odpowiednio. Z uwagi na to w  gabinetach dentystycznych, wykonywany jest instruktaż poprawnej higienizacji jamy ustnej. Prezentuje go certyfikowana higienistka dentystyczna obok zabiegów wzmacniających i oczyszczających zęby.

Dzięki takiemu instruktażowi pacjenci nabywają umiejętności poprawnego szczotkowania oraz używania nici dentystycznych, a także błędy, jakie wcześniej wykonywali w trakcie codziennej higienizacji. Warto mieć na uwadze, że wszelkie podejmowane kroki, których zadaniem jest zachowanie zdrowia jamy ustnej, pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem na dłużej.