Jakie są plusy implantów stomatologicznych wszczepianych w gabinecie dentystycznym

Kanałowe leczenie zęba pod mikroskopem
15 lutego, 2021
Przyczyny powstawania próchnicy 
16 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Jakie są plusy implantów stomatologicznych wszczepianych w gabinecie dentystycznym

implanty zębów u stomatologa co warto wiedzieć

Implanty stomatologiczne czyli sztuczne zęby to obecnie jedno z najdoskonalszych rozwiązań wymieniających naturalne zęby, jakie z różnych względów zostały utracone przez pacjenta. Implanty gwarantują wiele zróżnicowanych możliwości. Mogą być używane nie tylko w poszczególnych miejscach, ale także w przypadku rozleglejszych ubytków. Na implantach można także oprzeć całe protezy zębów oraz poprawić ich stabilność.

Poza różnymi funkcjami tym, co powoduje, że implanty są szeroko wszczepiane, są ich zalety. Jedną z podstawowych zalet implantów jest ich odporność. Przyjmuje się, że bezbłędnie wszczepiony implant może spełniać swoją rolę nawet całe życie. Zgrane z tkanką kostną, pomimo przepływu czasu nie tracą na swojej jakości, nie niszczą się oraz nie powodują kłopotów. Ponadto wykorzystanie implantów to duży komfort użytkowania. Implanty nie przemieszczają się oraz nie dopuszczają do tego, aby np. umieszczona na nich proteza przesuwała się nieodpowiednio.

Następnym walorem implantów jest to, że odtworzone na implantach zęby realistycznie imitują te naturalne. Trudno dostrzec różnicę, co gwarantuje ich pełną estetykę. Do zastosowania implantów oraz odbudowy uzębienia, nie ma konieczności szlifowania obocznych zębów, które mogłoby uszkadzać ich szkliwo. Właściwe usytuowanie implantów daje łatwy dostęp do przestrzeni między zębami. A dzięki temu są łatwe w utrzymaniu higieny.

Ze względu na te zalety, implanty znacznie lepiej sprawdzają się od pozostałych rozwiązań protetycznych.