Jak sprawić, by nie bać się stomatologa?

W jaki sposób troszczyć się o zdrowie dziąseł?
12 marca, 2021
Fazy zakładania protetycznego mostu
13 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Jak sprawić, by nie bać się stomatologa?

Lęk przed stomatologiem jest całkiem znanym problemem wielu pacjentów, z uwagi na to nie ma się czego wstydzić. Na szczęście przy metodach nowoczesnej stomatologii wszystkie zabiegi wykonywane w klinikach stomatologicznych robi się bez bólu. Jeżeli ten aspekt to za mało, żeby zwalczyć strach, mamy parę wskazówek jak przestać bać się wizyt u dentysty.

Przede wszystkim powinno się skupić się na znalezieniu dobrej kliniki. Czysty gabinet dentystyczny, dezynfekowane narzędzia oraz ciepły zespół pomogą pokonać strach. Tak samo pomoże odwiedzanie stałego gabinetu, co pozwoli przyzwyczaić się do dentystów. Wizytę warto zaplanować, kiedy ma się wolną przestrzeń, żeby nie przejmować się ograniczonym czasem oraz najlepiej na wybraną godzinę, bez potrzeby czekania. Warto również powiedzieć stomatologowi o swoich obawach. Stomatolodzy to również ludzie, z tego względu chętnie opowiedzą o pełnym toku leczenia, żeby nie było w nim żadnych zaskoczenia oraz niezrozumienie. Leczenie w gabinecie dentystycznym jest odpowiednie dla nas oraz zdrowia zębów, a oprócz tego przywraca wspaniały uśmiech. Nie traktuj więc wizyt jako przykrego obowiązku, ale jako sposób troszczenia się o siebie.

Tuż przed wizytą warto wdawać się w rozmowy o leczeniu dentystycznym z innymi osobami, które, również boją się dentysty. Wspominanie doświadczeń, szczególnie nieprzyjemnych, nie pomoże w rozwiązaniu problemu, jak opanować strach przed chodzeniem do dentysty? W klinice stomatologicznej są wyrozumiali specjaliści, jacy na pewno postarają się, żeby wszelkie wizyty były bezbolesne i bezpieczne.