Jak odpowiednio powinno się myć implanty stomatologiczne?

Jakie są znieczulenia wykorzystywane w gabinecie stomatologicznym
7 sierpnia, 2020
Plomba z kompozytu w stomatologii
14 sierpnia, 2020
Pokaż wszystkie

Jak odpowiednio powinno się myć implanty stomatologiczne?

Stomatolog nikomu nie musi przypominać, z jakiego powodu konieczna jest pielęgnacja zębów i dziąseł. Natomiast pacjenci, którzy zdecydowali się na wszczepienie implantu zębowego, przeważnie są ciekawi w jaki sposób trzeba pielęgnować je, aby utrzymały się w najlepszym stanie przez wiele lat.

Implanty zębów zastępują braki gdy wypadną zęby i są jedną z najczęstszych i niezwykle wytrzymałych wypełnień protetycznych. Po odpowiednio wykonanym leczeniu podstawa implantu spaja się z kością, a umieszczona na nim korona do złudzenia udaje naturalne zęby. O implanty powinno się dbać tak samo jak troszczymy się o nasze zęby. Podstawą jest oczywiście szczotkowanie, co najmniej dwa razy dziennie po jedzeniu, najlepiej delikatną szczoteczką. Warto zdecydować się na również stosowanie nici dentystycznych i płukanek.

I choć implanty nie niszczą się od korozji ani próchnicy, trzeba troszczyć się o nie z równie szczególną uwagą. Zapominanie o potrzebie mycia zębów po posiłkach może spowodować to, że resztki pokarmów zaczną osadzać się w pobliżu dziąseł. To może doprowadzić do problemów, w wyniku których dziąsła zaczną stopniowo osuwały się. Wtedy tytanowy korzeń implantu dentystycznego może się pokazać. Szczegółowych informacji zawsze udziela stomatolog. W czasie ustalonych kontrolnych wizyt na pewno zbada stan zębów i stan implantów. Z uwagi na to trzeba co najmniej dwa razy na rok odwiedzić gabinet dentystyczny. Poprawnie badany implant stomatologiczny utrzymuje się w dobrym stanie i służy przez wiele lat.