Białe zęby

Dlaczego potrzebne jest zdjęcie radiologiczne u dentysty?
16 czerwca, 2020
Uzupełnienia protetyczne – licówki zębowe
26 czerwca, 2020
Pokaż wszystkie

Białe zęby

Wielu marzy o wspaniałym i całkowicie białym uzębieniu. Z uwagi na to wszędzie znane są ciekawe metody wybielania, na jakie pacjenci mogą wypróbować. Jednym z najpowszechniejszych są oczywiście wybielające pasty do zębów. Dość dobrze usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie niszczą szkliwa. Równie powszechne są lakiery, paski i wybielające żele do samodzielnej aplikacji. Można kupić je np. w sklepach lub w aptece, jednak z reguły jest to dość niedokładny sposób rozjaśniania zębów. Zwłaszcza w obszarze między zębami.

Niewiele osób pamięta, że niezłym sposobem wybielania zębów jest dokładne usuwanie osadów w gabinecie dentystycznym np. zabiegiem scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia przywrócenie bieli zębów. Następnym sposobem możliwym u dentysty są również wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych dostępnych w aptece tym, że są indywidualnie dopasowane do pacjenta na bazie odcisku jego uzębienia. Pacjent sam zakłada nakładki po wizycie u stomatologa i używa zgodnie z wytycznymi stomatologa.

Najlepsze, profesjonalne przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich skonstruowanymi w tym celu specjalnymi lampami. Taki sposób wybielania daje wspaniałe wyniki już po jednym razie. W wypadku mocno zniszczonych lub przebarwionych zębów, skutecznym sposobem jest zasłonięcie ich licówkami. Licówki osłonią naturalne zęby pacjent i dadzą im pożądany kolor.