Czyszczenie narzędzi stomatologicznych przy użyciu myjni termo-dezynfekującej

Czysty gabinet dentystyczny
24 lipca, 2020
Parowa sterylizacja narzędzi dentystycznych
3 sierpnia, 2020
Pokaż wszystkie

Czyszczenie narzędzi stomatologicznych przy użyciu myjni termo-dezynfekującej

Żeby zagwarantować absolutną sterylność oraz czystość przyrządów dentystycznych wykorzystywane są myjnie termo-dezynfekujące. Te machiny odkażające w swoim wyjątkowym programie dokładnie odkażają narzędzia i zabijają bakterie.

Mechaniczna sterylizacja przeprowadzana jest tu w czterech prostych etapach. W pierwszym etapie wszystkie narzędzia stomatologiczne umieszczone wewnątrz myjni, są dokładnie oczyszczane z osadów dzięki na początku lodowatej, a potem gorącej wody i preparatu czyszczącego. W następnym etapie program usuwa środki myjące, nasilając świeży efekt i zapobiegając zbieranie się osadu. Najważniejszy krok, czyli dezynfekcja polega na zmiksowaniu wody i wysokiej temperatury w wystarczającej ilości czasu. To tutaj  ostatecznie eliminowane są wszystkie mikroorganizmy i zanieczyszczenia. Ostatnim krokiem jest suszenie przyrządów stomatologicznych. Dzięki wbudowanym filtrom oczyszczone powietrze suszy narzędzia. To zapobiega powstawaniu na nich zanieczyszczeń, rdzy oraz uszkodzeń.

Co więcej całkowity proces nie zajmuje wiele czasu, a używanie go jest oszczędnym pomysłem dla gabinetu dentystycznego. Myjnia termo-dezynfekująca nie zużywa przesadnej ilości wody i prądu. Dla pacjentów największą korzyścią w ten sposób oczyszczonego i sterylnego sprzętu dentystycznych jest bezpieczeństwo.