Trwałe implanty zębowe

Z jakiego powodu oczyszczanie języka jest wymagane?
14 marca, 2021
Jakie problemy występują podczas wyrzynania ósemek
15 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Trwałe implanty zębowe

O implantach zębowych sporo się mówi, jednak pośród wszelkich zalet implantów, zazwyczaj wymienianą przez specjalistów jest ich trwałość. Na zabiegi z implantami w gabinecie stomatologicznym trzeba poświęcić czas, jednak efekty są zdecydowanie tego warte. Raz umieszczony implant zębowy, jaki dobrze połączy się z kością, według implantologów  może posłużyć nawet przez wiele lat. Warunkiem tego, jest przestrzegać zasad higieny zębów i dziąseł oraz regularne umawianie się na spotkania kontrolne u dentysty.

O jakości implantów decydują surowce, z których są one przygotowywane. Zwykle stosowane w implantologii to tytan oraz cyrkon. Choć tytan jest nieco mniej estetyczny, jego trwałość i właściwości to wielki plus. Zazwyczaj tytanowa śruba implantu dentystycznego nie jest zauważalna, ponieważ chowa się wewnątrz dziąsła, jednak zdarza się, że dziąsła ulegają obniżeniu. Od strony estetyki cyrkon góruje nad tytanem, ponieważ kolorem odwzorowuje zwyczajne zęby. Jeśli jednak chodzi o trwałość tych materiałów, każdy z nich sprawdza się wyśmienicie. Odznaczają się szczególną wytrzymałością na zmiany temperatur albo ścieranie.

Ponadto tkanka kostna wyjątkowo je toleruje, więc jeśli zostaną zaakceptowane w momencie zabiegu wszczepiania w gabinecie stomatologicznym, w sumie bardzo rzadko zdarza się, by później implant dentystyczny sprawiał problemy. Swoją wytrzymałość implanty mają ze względu na odporność na moc nacisku w czasie posiłków. Z uwagi na wytrzymałość oraz zbliżony wygląd do naturalnych zębów, implanty zębów są najczęściej zalecanym przez stomatologów protetycznym uzupełnieniem.