Implanty podczas jednej wizyty w klinice stomatologicznej

Jakie problemy występują podczas wyrzynania ósemek
15 marca, 2021
Co robić, by uniknąć osłabienia szkliwa i dziąseł?
16 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Implanty podczas jednej wizyty w klinice stomatologicznej

Wszczepianie implantów zębowych może odbywać się na dwa sposoby. Szczególnie znany zabieg wstawienia implantów dwufazowych zawiera 2 etapy. Na początku w szczęce umieszczany jest implant stomatologiczny, w kolejnym etapie dentysta implantolog umieszcza część zastępującą ząb po pełnym wygojeniu implantu. Obecnie dostępny jest sposób umieszczenia implantów stomatologicznych w w ciągu jednej wizyty, tj. implantów jednofazowych.

Implanty w jeden dzień charakteryzują się tym, że w trakcie pojedynczej wizyty pacjent otrzymuje zarówno implant, a także całą odbudowę zęba. Oczywiście pełen proces wyprzedzają specjalistyczne badania diagnostyczne, aby pacjent poznał znaczenie wszystkich działań podejmowanych przez lekarza stomatologa, ale proces odbudowy odbywa się w czasie jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Podstawowym warunkiem do wstawienia implantów w w ciągu jednej wizyty jest doskonały stan zdrowia dziąseł, zębów i kości szczęki lub żuchwy wokół wszczepu.

Niezależnie od metody implant i tak musi się wygoić, ale przy zabiegu implantów jednofazowych całkowity zabieg odbywa się pod protezą, a pacjent może normalnie jej używać. Biorąc pod uwagę ilości braków i protetycznego uzupełnienia – mostu, korony albo całej protezy na implantach – w czasie spajania implantu z kością pacjent korzysta z protezy tymczasowej. Po zrośnięciu się implantu i kości dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie właściwe. Nie zmienia to jednak tego, że tymczasowa proteza świetnie spełnia swoje zadanie i umożliwia zyskanie nowego kompletnego uśmiechu w ciągu jednej wizyty.