Czysty gabinet dentystyczny

Co niszczy zdrowie zębów?
21 lipca, 2020
Czyszczenie narzędzi stomatologicznych przy użyciu myjni termo-dezynfekującej
28 lipca, 2020
Pokaż wszystkie

Czysty gabinet dentystyczny

W pracy dentysty ważne są nie tylko umiejętności, wiedza i staż pracy. W czasie każdego zabiegu stomatolog używa narzędzi, jakie stosuje się wielokrotnie. Z tego powodu stomatolodzy tak mocno zwracają uwagę na to, aby gabinet stomatologiczny był schludny, a narzędzia odkażone.

Specjalnie dla pacjentów w klinikach stomatologicznych stosowane są unikalne maszyny sterylizacji. Bezpieczeństwo pacjenta, który chciał podjąć się naprawy zębów w klinice. Bez względu na to, czy pacjent zapisuje się na przegląd zębów, chciałby wybielić zęby, czy wymaga ukierunkowanego leczenia, jak aplikowanie implantów lub leczenia ortodontycznego, czysty gabinet stomatologiczny to podstawa.

Machina do sterylizacji umożliwia całkowite czyszczenie wszystkich narzędzi stomatologicznych. Przeznaczone do tego autoklawy oraz myjnie termo-dezynfekujące, kontrolowane komputerowo, co oznacza, że na kolejnych etapach oczyszczania stomatolog nadzoruje pracę systemu. Machiny odkażające dogłębnie myją narzędzia, potem neutralizują ekstrakty czyszczące i przystępują do konkretnej sterylizacji. W poszczególnych fazach swojej pracy machiny odkażające eliminują mikroorganizmy oraz bakterie, zapewniając absolutną czystość narzędzi.

Czyste narzędzia dentystyczne zapewniają zarówno stomatologom jak i pacjentom bezpieczeństwo.